NIMBUS 405 FLYBRIDGE

Informacje o jachcie

Model  405 FLYBRIDGE
Długość całkowita (m) 13,16 
Szerokość (m) 3,95
Poj. zbiorników na wodę (l) 2x200
Poj. zbiorników paliwa (l)
2x500
Silnik (wersje)

2xD4-300 221kW (300 hp)

2xD6-370 272kW (370 hp)

NIMBUS 405 FLYBRIDGE NIMBUS 405 FLYBRIDGE NIMBUS 405 FLYBRIDGE

Nimbus 405 Flybridge, którego premiera odbyła się 28 lutego na targach Stockholm Boat Show “Allt för Sjön” to nowy model stoczni Nimbus Boats. Oparty został na flagowym modelu stoczni Nimbus 405 Coupe. 

Jest to model zbudowany dla ludzi którzy cenią sobie wspólne spędzanie czasu w gronie znajomych, na otwartej przestrzeni. Nimbus 405 Flybridge jest przystosowany do długodystansowych wypraw, dzięki doskonałym właściwością nautycznym oraz komfortowym warunkom mieszkaniowym. 
Flybridge został skonstruowany w pełnej harmonii z podstawowym modelem Nimbus 405 Coup, dzięki czemu jacht nie traci swoich wyjątkowych właściwości. Dach jest lekki i wyjątkowo przestronny. Pomimo nadbudówki, salon nadal charakteryzuje się wyjątkowym nasłonecznieniem dzięki zastosowaniu specjalnych świetlików. 

 

„Włożyliśmy niezwykle dużo pracy w projekt i wzornictwo  w celu zapewnienia optymalnego Flybridge. Nie tylko, aby stworzyć piękny jacht, ale również w celu zapewnienia wielofunkcyjnej przestrzeni społecznej w odpowiednim klimacie, "powiedział Joacim Gustafsson, główny projektant  stoczni Nimbus Boats.

 

Flybridge został wyposażony między innymi w  barek z umywalką, grillem i lodówką. Pyzatym został wyposażony w łóżko do opalania, dużą sofę i podwójne siedzenie przy sterze. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość odwrócenia siedziska przy sterówce o 180 stopni, tworząc dodatkowe miejsce przy stole. W razie potrzeby można łatwo zmienić kanapę na  dodatkowe łóżko do opalania. Wszystkie funkcje na flybridge zostały zaprojektowane tak, aby szybko dostosować go do obecnych potrzeb. Jacht tak jak jego poprzednik został zaprojektowany z dodatkową przestrzenią na prawej burcie, która służy ułatwieniu poruszania się po pokładzie jachtu.